Dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz obniżyć koszty funkcjonowania Twojej firmy. Bez względu na to czy prowadzisz firmę produkcyjną, usługową lub gospodarstwo rolne albo spółdzielnię mieszkaniową oferta E-Sun skierowana jest właśnie do Ciebie.

Korzyści z posiadania instalacji fotowoltaicznej dla biznesu

Jako przedsiębiorcy również Tobie należy się prawo bycia prosumentem. Oznacza to, że możesz korzystać z opustów energii. W lato instalacja fotowoltaiczna odprowadzi nadwyżkę energii do sieci, z której będziesz mógł pokryć zapotrzebowanie w okresie jesienno-zimowym.

A więc uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o OZE umożliwiła małym i średnim przedsiębiorstwom uzyskania tytułu prosumenta. Pakietem prosumenckim zostali objęci ci przedsiębiorcy, których instalacja fotowoltaiczna nie przekracza mocy 50 kW, a produkcja energii nie stanowi przeważającej części ich działalności. Przedsiębiorcy otrzymali możliwość korzystania z opustów.

Fotowoltaika dla biznesu

W ciągu dnia Twoja instalacja fotowoltaiczna produkuje energię elektryczną. Instalacja zbudowana jest z modułów fotowoltaicznych, inwertera, zabezpieczeń antyprzepięciowych, okablowania oraz dwukierunkowego licznika elektrycznego. Instalacja fotowoltaiczna Twojego przedsiębiorstwa podłączona jest do sieci energetycznej, do której może oddawać nadwyżki energii. Cała instalacja przewidziana jest na kilkadziesiąt lat bezustannej pracy.

Powyżej  50kW instalacja zaliczana jest do małych instalacji , wówczas nadwyżkę energii przedsiębiorca może sprzedać po cenach z URE (Towarowa Giełda Energii).

Przedsiębiorca posiadający farmę o mocy 1 MWp lub więcej może skorzystać również kontraktów Corporate PPA ( Power Purchase Agreement). Są to aukcje odnawialnych źródeł energii organizowane przez URE. W tym przypadku można zakontraktować  sprzedaż energii z farmy fotowotlaicznej do przedsiębiorcy właśnie  za pośrednictwem spółki obrotu energią.

Zdarza się, że w okresach letnich elektrownie ograniczają przesył energii firmom. Twoje przedsiębiorstwo uzbrojone w instalację fotowoltaiczną nie odnotuje przestojów z powodu spadku energii. Staniesz się niezależny energetycznie.

Ostatecznie oszczędzasz. Prawo nakazuje zakładowi energetycznemu odkupienie energii od przedsiębiorstwa. Zostaniesz wyposażony w licznik dwukierunkowy.

Etapy prac przed i montażu instalacji fotowoltaicznej

E-Sun przygotuje dla Ciebie korzystną umowę. Zaproponujemy dogodne warunki finansowania. Specjaliści odwiedzą Twoje przedsiębiorstwo i obejrzą planowane miejsce montażu instalacji fotowoltaicznej. W kolejnym kroku przedstawimy Ci projekt planowanej inwestycji. Następnie inżynierowie z E-Sun zajmą się montażem. Od tej pory będziesz mógł się cieszyć z zysków jakie przynosi fotowoltaika.

Symulacja instalacji fotowoltaicznej

Miesięczne koszty na energię dla Twojego przedsiębiorstwa wynoszą 2 tys. zł. Oznacza to roczne zużycie energii na poziomie 40 KWh. Proponowana moc instalacji fotowoltaicznej to 49,3 KWp. Instalacja tej mocy pozwoli na wyprodukowanie energii elektrycznej na poziomie 50 KWh.

Opusty za magazynowanie w sieci dla instalacji od 20 do 50 KWh wynoszą 70%. W przypadku produkcji 1kWh na potrzeby własne wykorzystasz ok. 0,3 – 0,35 kWh, reszta wróci do sieci. Energię zmagazynowaną w sieci masz możliwość zbilansowania z aktualnym zużyciem w postaci  1:0.7 co przekłada się na odzyskanie  70% z (0,65 – 0,7kWh) energii**

** – wyliczenia na podstawie 1 kWh