Instalacje fotowoltaiczne o mocy 5 kW to najczęściej spotykane układy w naszym kraju. 7 kW to niewiele ponad średnią.

Ilość światła słonecznego w miejscu instalacji jest najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, ile energii elektrycznej wytworzą Twoje panele słoneczne. Jeśli masz wysokie rachunki za prąd montaż instalacji fotowoltaicznej jest dla Ciebie najlepszą inwestycją.

Zamontowane na dachu lub na ziemi panele słoneczne mogą spowodować, że Twoje rachunki za prąd zmaleją aż o 90%. Przede wszystkim uniezależnisz się od ciągłych wzrostów cen energii elektrycznej. Zaoszczędzone pieniądze będziesz mógł przeznaczyć na inne cele.

Cena instalacji fotowoltaicznej o mocy 7 kW zależy od rodzaju zastosowanych podzespołów oraz miejsca montażu. Jej powierzchnia to ok. 40 m2. Na instalację wchodzą 22 panele. E-Sun oferuje moduły Full Black wykonane w technologii shingled. Na całość udzielamy 20-letniej gwarancji.

Nowoczesna instalacja fotowoltaiczna

Moduł fotowoltaiczny  Full Black wykonany  w technologii shingled zbudowany jest  z wielu monokrystalicznych ogniw. Cała konstrukcja została umieszczona w lekkim, sztywnym podłożu kompozytowym. Zabezpieczeniem  przed uszkodzeniami jest wysokiej jakości szkło hartowane. Rama to anodowane aluminium.

Zakładając, że w ciągu roku zużywasz średnio 6500 kWh energii sugerowana moc instalacji fotowoltaicznej powinna wynieść 7,48  kWp. Zastosujemy moduły o mocy 340 Wp. Ich ilość potrzebna na instalację to 22 szt., a powierzchnia zajmie 40 m2.

Roczna produkcja energii z takiej instalacji fotowoltaicznej powinna wynieść 7 558 kWh.

Koszt 7 kW instalacji fotowoltaicznej brutto to 37 392 zł. Korzystając z rządowego programu ” Mój prąd” od tej kwoty odejmij dopłatę w wysokości 5 tys. zł. Podlegasz uldze termomodernizacyjnej 32% do kwoty 53000 zł brutto. W tym przypadku ulga wyniesie 10 365 zł. Tak więc koszt instalacji fotowoltaicznej zamknie się w kwocie 22 027 zł brutto.

Oszczędności z tytułu zakupu energii elektrycznej po 10 latach wyniosą 32 605 zł.